Ważne informacje po przeniesieniu forum

Wraz ze zmianą silnika forum (na wiele nowszy) wystąpiło kilka nowości i spraw na które warto zwrócić uwagę.

1. Podlinkowane obrazki
Ze względu na zmianę silnika forum, wiele schematów baz danych zostało zmienionych. Wszelkie podlinkowane obrazki [img] muszą zostać ponownie zreparsowane. Co to znaczy? Po prostu kliknijcie "Edytuj post" i "Wyślij" - nic więcej nie trzeba robić. Schemat linku zostanie ponownie "przetworzony" w bazie danych, dzięki czemu będzie się poprawnie wyświetlać.

2. Możliwość łączenia kont
Forum od teraz oferuje możliwość łączenia wielu kont. Dzięki ich podlinkowaniu, możecie w prosty sposób przełączać się między kontami, bez potrzeby wylogowywania i ponownego logowania. Można też podczas pisania postu, wybrać poniżej jako które konto publikujecie post. Przydatne dla MG oraz graczy z wieloma postaciami.
Przełączanie kont jest dostępne z poziomu menu użytkownika (awatar użytkownika w górnej belce). Tam znajdziecie odnośniki do kont.
Łączenie kont dostępne jest w poziomu ustawień konta, zakładka "Połączone profile".

3. Awatary
Stare awatary automatycznie skalują się do wymiarów 150x200px. Zalecam jednak aby zastąpić stare awatary, dostosowanymi dokładnie do tych wymiarów. W innym przypadku, wasze poprzednie obrazki mogą zostać błędnie zeskalowane, co w efekcie będzie "dziwnie" wyglądać.

4. Błędy techniczne i stylizacyjne
Na forum mogą wystąpić błędy natury technicznej, stylizacyjnej bądź tłumaczeniowej. O wszelkich błędach wymagających poprawy proszę mnie informować poprzez PW lub w tym temacie. Wszystkiego niestety sam nie wyłapię, jest tego zbyt wiele :)

5. Zmiany w mechanice forum
W związku z dużym przeskokiem technologicznym silnika forum, pewne rzeczy uległy zmianie, jak chociażby edytor postów. Po prostu musicie się na nowo przyzwyczaić :) Jeśli brakuje wam jakiegoś BBCode, zgłoście to do mnie, a może uda się go dodać.
Warto tutaj wspomnieć o różnicy między znacznikiem [img] a [image]. Ten pierwszy jest wbudowanym znacznikiem, który ma problem ze współpracą z ['center'] (apostrof dodany ponieważ centrowało mi tekst), dlatego zrobiłem niestandardowy znaczniki [image] który działa identycznie, ale współgra z wyśrodkowaniem.
Avalanche

Ważne informacje po przeniesieniu forum

Kochani ode mnie dwa słowa co do panelu powiadomień:

jeśli się wykrzacza, proponuję go olać. To taki gadżet z serii "wodotrysków" - nie jest bezwzględnie potrzebny, bo przecież nieprzeczytane czy nowe posty wyświetlają nam się tu:

Kolejnym zbędnym gadżetem, powielającym powiadomienia, a zupełnie niefunkcjonalnym, jest ten pasek na dole:

Też go proponuję wywalić. Ja nie zainstalowałam tego panelu powiadomień w wersji beta i żyję, a nawet wiem, czy są nowe posty na forum.
Protectors of the Earth