Błękitne Słońca

1
Obecny przywódca: Vido Santiago

Największa, chociaż pozostająca w równowadze sił, organizacja przestępcza działająca w obrębie Układów Terminusa. W jej skład wchodzą głównie ludzie, Turianie oraz Batarianie. W porównaniu z pozostałymi grupami, Słońca mają najszersze spektrum działania, nie ograniczające się wyłącznie do Skylliańskiego Pogranicza, gdzie ich działalność jest najbardziej nasilona.

Założony przez Vido Santiago i Zaeeda Massani gang początkowo składał się wyłącznie z ludzi i ograniczał do pracy w charakterze najemnych ochroniarzy. Rozpoczęcie rekrutacji Batarian doprowadziło do rozłamu, w wyniku którego Zaeed został niemalże zamordowany przez Vido.
Aktualnie działalność Błękitnych Słońc nie ogranicza się jedynie do prowadzenia ochrony. Gang bierze udział w kilku większych przedsięwzięciach, powodując ciągłe spotkania swoich członków z Shepardem. Na Omedze grupa ta kontroluje obszary mieszkalne, zaprowadzając względny spokój i eliminując niezrzeszonych przestępców. Poza planetą zajmuje się przemytem, kradzieżami oraz służy jako siła najemna.
Błękitne Słońca kontrolują również kilka posterunków, jednym z których jest stacja więzienna Czyściec.

Ze wszystkich organizacji przestępczych Słońca mają najliczniejsze szeregi. Batarianie, Turianie i ludzie, mocno uzbrojeni i jeszcze lepiej opancerzeni, są siłą, z którą zawsze należy się liczyć. Szerokie wykorzystanie sił wsparcia, takich jak ciężka piechota rakietowa, okazjonalne wprowadzanie do walki mechów oraz przede wszystkim wykorzystanie potwornie wytrzymałych żołnierzy szturmowych czyni z nich potężnego przeciwnika. Turianie znajdujący się w grupach uderzeniowych często mają tytuł Legionisty albo Centuriona, wyposażeni w strzelbę i chronieni przez tarczę oraz pancerz stanowią śmiertelne zagrożenie, jeśli przebiją się między szeregi wroga. Wykorzystanie ataków technicznych i biotycznych nie jest powszechne, ale zdarzają się bojownicy chronieni barierami.

Każdy członek Błękitnych Słońc nosi tatuaż oznaczający przynależność do gangu. W czasie operacji pod przykrywką jest on czasem usuwany, ale tylko po to, by nałożyć go z powrotem po zakończeniu misji.

(źródło - gexe.pl/mass-effect-2)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
Mike Oldfield - Nuclear