Widma

1
Widma to agenci Wydziału Wywiadu I Działań Militarno-Obronnych, którym Rada Cytadeli powierzyła całkowitą swobodę działania, wliczając w to decydowanie o życiu i śmierci wszystkich mieszkańców galaktyki. Nikt nie ma nad nimi żadnej władzy, odpowiadają jedynie przed samą Radą.

Widma tworzą elitarny oddział złożony z najróżniejszych ras obcych, a ich najważniejszym priorytetem jest utrzymanie harmonii w całej galaktyce za wszelką cenę. Działają niezależnie lub w niewielkich grupach. Niektórzy są empatycznymi rozjemcami, rozwiązującymi problemy na drodze dyplomacji. Inni są zimnokrwistymi zabójcami, bezwzględnie rozprawiającymi się z przeciwnościami. Jednak wszyscy wykonują swoje zadania, działając często poza prawem.

Kandydaci na rangę Widma zazwyczaj spędzają lata w wojsku bądź mają doświadczenie w ściganiu zbrodniarzy zanim w ogóle są brani pod uwagę przez Radę. Następnie są poddawani długotrwałej kontroli i ocenie psychologicznej, podczas której ich całe dotychczasowe życie i kariera są dokładnie sprawdzane. Ponadto osoba ta musi wykazać, iż jest znakomitym przywódcą, który potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Z powodu rygorystycznej selekcji zdarza się, że Widmo korzysta z niekonwencjonalnych metod, lecz mimo to rzadko się buntuje. Gdyby jednak tak się stało, Rada natychmiast odwołuje agenta z jego rangi i posyła za nim inne Widmo, gdyż nikt inny nie mógłby podołać temu zadaniu.

(źródło - masseffect.eu)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 14:35 przez Szaman, łącznie zmieniany 2 razy.
Mike Oldfield - Nuclear