Rada Cytadeli

1
Rada jest komitetem wykonawczym złożonym z przedstawicieli Republiki Asari, Hierarchii Turian i Związku Salariańskiego. Chociaż Rada nie posiada oficjalnie żadnej władzy nad niezależnymi rządami poszczególnych ras, jej decyzje mają wielki wypływ na losy całej galaktyki. Żadna z trzech ras należących do Rady nie jest wystarczająco silna, by móc przeciwstawić się dwóm pozostałym, za to wszystkie czerpią korzyści ze współpracy. Każda z ras należących do Rady ma predyspozycje do wykonywania innych zadań związanych ze sprawowaniem rządów w galaktyce.

Asari są zwykle uważani za dyplomatów i negocjatorów. Salarianie są odpowiedzialni za wywiad i zdobywanie informacji. Turianie natomiast zapewniają większość oddziałów pokojowych i wojskowych.

Każda rasa, posiadająca ambasadę na Cytadeli, uważana jest za członka stowarzyszonego Rady i musi stosować się do zasad Konwencji Cytadeli. Członkowie stowarzyszeni mogą zgłaszać w Radzie różne kwestie do rozpatrzenia, ale nie mają wpływu na ostateczne decyzje. Przymierze Układów zostało członkiem stowarzyszonym Rady Cytadeli w roku 2165.

(źródło - masseffect.eu)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 14:31 przez Szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
Mike Oldfield - Nuclear