Omega

1
Niegdyś typowa stacja górnicza wybudowana na bogatej w minerały asteroidzie, dziś siedlisko najgorszych mętów, kryminalistów i wyrzutków społecznych w galaktyce. Po stuleciach bezcelowego orbitowania wyrobiska przekształcone zostały w osiedla, a fabryki w hangary, w czasie gdy skreśleni w innych obszarach kosmosu kryminaliści szukali dla siebie nowego miejsca. Na Omedze nie ma żadnego rządu ani systemu władzy i nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, żeby kiedykolwiek był. Od zawsze rządzi tam twarde prawo pięści.

Populacja: 7.8 milionów
Odległość orbity: 2.43 j. a.
Okres orbity: 6.9 lat ziemskich
Całkowita długość: 44.7 km

Omega to stara stacja górnicza, wybudowana prawdopodobnie jeszcze przez Protean. Nie jest pewne, kto znów zasiedlił Omegę, ale mogli to być Salarianie, Lystheni albo Batarianie. Odkąd pamięć sięga, ta położona w mało bezpiecznym i mało uczęszczanym zakątku kosmosu stacja przyciągała wszelakiej maści kryminalistów. Powodem tego był również brak jakiejkolwiek odgórnej kontroli na stacji, zaprowadzeniu której aktywnie sprzeciwiali się obecni już na Omedze gangsterzy. Aktualnie najwyższą władzę na Omedze stanowi Aria T'Loak, która jednak z rządem ma niewiele wspólnego - przypomina raczej autokratyczną imperatorkę. Ta matriarchini Asari siłą zmusiła co ważniejsze gangi do uległości, a bez jej wiedzy przez Omegę nawet mysz się nie przemknie.

W języku Asari stacja ta nosi nazwę oznaczającą "serce zła", Turianie nazywają ją "krajem bezprawia", a salarianie "miejscem sekretów". Wszystkie pozostałe gatunki, w tym ludzie, nazywają stację słowami oznaczającymi zawsze to samo - "koniec wszystkiego". Wyjątek stanowią Kroganie, używający nazwy tłumaczonej jako "kraj wielkich możliwości", co ładnie podsumowuje zarówno Omegę, jak i samych Krogan.

(źródło - https://gexe.pl/mass-effect-2/art/2165,stacje-kosmiczne)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2020, 10:20 przez Szaman, łącznie zmieniany 2 razy.
Mike Oldfield - Nuclear

Omega

2
Nightclub AFTERLIFE (ZAŚWIATY) jest królestwem Arii T`Loak, nieoficjalnej władczyni Omegi. Składa się z trzech kondygnacji; na drugiej z nich znajduje się VIPowska loża Arii, z której kontroluje ona swoje interesy i obserwuje wszystko co dzieje się w klubie oraz loże dla gości. Trzecia kondygnacja to balkon otaczający cały klub, na jego zewnętrznej krawędzi palą się holograficzne pochodnie imitujące piekielny ogień. Parter zajmują loże, parkiety oraz bary dla gości. W środkowej części klubu zamocowano ogromny, pionowy neon z holograficznym wyświetlaczem wyrastający z podłogi łącząc ją z sufitem, dookoła którego zawieszono pierścień z egzotycznymi tancerkami Asari. Wejście do klubu, pilnie strzeżone przez bramkarzy, prowadzi przez klimatyczny korytarz oświetlony czerwoną poświatą holograficznych płomieni piekła, idealnie współgrając z dantejskim: "porzućcie nadzieję, Ci, którzy tu wchodzicie". Psychodeliczny klimat klubu potęguje gra świateł i neonów oraz doskonała muzyka.
AFTERLIFE SONG
Mike Oldfield - Nuclear