Stacja Arcturus

1
Stacja Arcturus stanowi bramę do Układu Słonecznego i jest stacją kosmiczną typu "Stanford Torus" o średnicy pięciu kilometrów. Umieszczona jest w punkcie libracyjnym gazowego olbrzyma Themis. Stację Arcturus budowano od 2151 do 2162. Została uroczyście otwarta w 2156 i służy jako wojskowe oraz polityczne centrum dowodzenia Przymierza Systemów od czasów Wojny Pierwszego Kontaktu po dzień dzisiejszy.

Gdy ludzkość uruchomiła przekaźnik masy Charona w roku 2149, za jego pomocą dotarła do Arcturusa, gwiazdy znajdującej się 36 lat świetlnych od Układu Słonecznego. Arcturus jest trzecią najjaśniejszą gwiazdą widzianą z Ziemi. Jest to niezwykle stary czerwony olbrzym z generacji gwiazd powstałych przed ziemskim Słońcem. Otaczające go światy to gazowe olbrzymy bądź bryły lodu. Wprawdzie występują szczątki skał, ale zawartość metali jest o 25% procent niższa od normy. Aby zbudować Stację Arcturus, bogate w metale asteroidy były holowane przez przekaźniki masy na miejsce budowy. Wiele z tych asteroid nadal znajduje się w pobliżu stacji, a ich przeorane obszary stanowią miejsce zamieszkania migrujących populacji. Koszty transportu materiałów budowlanych do systemu zostały uznane za akceptowalne ze względu na niezwykłą wartość strategiczną położenia przyszłej stacji. Posiadając trzy podstawowe przekaźniki masy oraz jeden wtórny, który połączony jest z Układem Słonecznym, Arcturus stanowi niezmiernie istotny punkt przewężenia komunikacyjnego i wojskowego. Pierwsza Flota Przymierza stacjonuje na Arcturusie, skąd może strzec bram do Układu Słonecznego i reagować na wrogie akcje ofensywne w trzech połączonych gromadach. Na stacji mieści się również Parlament Przymierza Systemów oraz kwatera główna dowodzenia Wojsk Przymierza Systemów. Stacja ma stałą populacją około 45.000 mieszkańców.

Gwiazda Arcturus stanowi w rzeczywistości element galaktycznej aureoli, czyli gromady 52 gwiazd, które "przecinają" tarczę galaktyki. Za miliard lat Arcturus będzie żeglował przez niezmierzone otchłanie pozagalaktycznej ciemnej przestrzeni.

//żródło: http://masseffect.eu
Protectors of the Earth
cron